Prototroni juubelihooaeg otsib maailmamuutvaid äriideid


281837200 3170058829929358 8386016699647291100 n
10 aasta jooksul sadadele tehnoloogia startup-ettevõtetele tuule tiibadesse puhunud prototüüpimise fond Prototron tähistab oma juubelihooaega kandideerimisvooruga, kus pööratakse senisest suuremat tähelepanu äriideede mõjususele ning skaleeruvusele. 

Kümne aasta jooksul on Prototron rahastanud 95 nutikat ideed kokku 1,22 miljoni euroga, meeskonnad on aga järelinvesteeringuid kaasanud enam kui 62 miljonit eurot.

Prototroni 29. kandideerimisvoor on avatud 15. oktoobri südaööni. Ideede esitajatele vanuse või haridusega seotud piiranguid pole, seega on kandideerima oodatud kõik visiooni ja ideedega mõtlejad. Prototronis osalema valitud tiimid saavad professionaalset nõu mentoritelt turunduse, brändingu, keskkonnamõju hindamise ning strateegia loomise, tootearenduse ja raha tõstmise vallas. Praktilised töötoad viivad samm-sammult ideest prototüübi valmimiseni ning firma registreerimisest kuni maksesüsteemide valimiseni. 

MTÜ Prototron tegevjuhi Jana Budkovskaja sõnul on 10 aasta jooksul Prototronist n-ö läbi käinud meeletult ägedaid ideid, millest nii mõnestki on saanud tänaseks tugev startup ja ettevõte. Kõige eredamateks näideteks on ehk CoModule, Bikeep, 10Lines ja Lingvist.

“Täna otsib kogu maailm tarku viise keskkonnateadlikuks tegutsemiseks ja nii ka Prototron – sel korral pöörame erilist tähelepanu ideede keskkonnamõjudele,” selgitab Budkovskaja valitud suunda.

Tehnopol Startup Inkubaatori juht Kadri Tammai julgustas kõiki, kel on algfaasis idee, kandideerima Prototroni. “Tehnopoli eesmärk on toetada maailmamuutvat innovatsiooni ja seega on meil hea meel ühe asutajana pakkuda Prototroni parimatele ideedele võimalust liituda Startup Inkubaatoriga. Me aitame äriideed kuue kuuga edasi arendada, ettevõtet kasvatada ja kaasata esimesi investeeringuid,” rääkis Tammai.

Avalduste seast valib osalejad ning lõpuks ka võitja Prototroni ekspertkogu koosseisus: Heidi Kakko (EstBAN), Henrik Roonemaa (Geenius veeb), Liisi Himma (Swedbank), Madis Raukas (Osram), Yrjö Ojasaar (Change Ventures), Jaanus Tamm (Defendec), Andrus Oks (Tera Ventures), Priit Rohumaa (Nutshell), Sven Illing (TalTech), Indrek Orav (Tehnopol), Erik Puura (University of Tartu), Kristjan Maruste (CoModule). 

Prototroni sügisvooru võitjad selguvad 14. detsembril 2022 selguvad , kes saavad kuni 35 000 eurot osalusvaba rahastust oma idee prototüübi valmis ehitamiseks või edasi arendamiseks. Prototroni eesmärk on prototüüpide finantseerimise abil panustada uute idufirmade ja maailma muutvate tehnoloogiate sündi.

Registreemisnõuded: https://prototron.ee/terms-and-conditions/

Prototroni koduleht ja programmi ajakava: https://prototron.ee/

 

Prototron on Swedbanki, TalTechi ning teadus- ja ärilinnaku Tehnopol loodud fond, mis rahastab tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. 

Aegade jooksul on Prototroni tiimidesse panustanud Tallinna linn, Utilitas, Keskkonnainvesteeringute Keskuse jne.