Tänavuse esimese vooru võitjad on selgunud, jagamisele läks 60 000


20210618 1455390

Reede õhtul kuulutas nutikate ideede rahastu Prototron start-up kogukonna üritusel Latitude59 välja tänavuse esimese vooru rahastuse saajad. Finaali jõudnud 12 ideest pälvis rahastuse kolm meeskonda, kelle vahel läks jagamisele kokku 60 000 eurot.

„Täna lõpule jõudnud taotlusvoor paistis silma eelkõige väga mitmekesiste ideede poolest ja on heaks läbilõikeks nendest valdkondadest, mis just praegu inimestele korda lähevad: lisaks robotite ja elektritarbimise optimeerimise lahendusele paistsid välja toiduraiskamise vähendamine, vihakõne vältimine sotsiaalmeedias, paremad lahendused tööjõu haldamiseks, artistide jaoks seniolevatest õiglasem muusikajagamisplatvorm. Mul on ülimalt hea meel – et tehnoloogiaintensiivne rahastu saab toetada ideid nii mitmes eluvaldkonnas. Rahastuse said meeskonnad, kellel oli praeguse seisuga kõige suurem potentsiaal oma idee turuleviimiseks juba lähiajal,“ tõdes Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja.

Rahastuse saanud meeskonnad olid:

Ampher, kes arendab seadet elektrivõrkudele, mis aitab tarbijakoormusi vahetada faaside vahel katkematult nii, et koormused jaotuvad faaside vahel alati võrdselt ja võimaldavad selle tulemusel kasutada olemasolevaid elektrivõrke kuni kolm korda tõhusamalt. Toetus 30 000 eurot.

Maasikakorjamise teenust robotite ja operaatori abiga pakkuv pickitWise sai 20 000 eurot ja aitab oma ideega leevendada sektori tööjõupuudust tipphooajal.

Meeskond Adventum Tech “Liveload” on välja töötamas andmehaldussüsteemi, et tagada ohutus ehitusplatsidel ja aidata välistada ajutiste tugisüsteemide kontrolli puudumise tõttu konstruktsioonide varisemisega seotud õnnetusi. Nemad said Prototronilt idee edasiarendamiseks 10 000 eurot.

Budkovskaja lisas, et paljude programmis osalenud meeskondade jaoks on rahastuse saamisest veel suurem abi saada oma ideele väärtuslikku tagasisidet ja nõuandeid, kuidas oma ideed edasi arendada. „Tänu meie kogenud mentoritele ja investorkontaktidele on see uute lahenduste turule jõudmiseks kriitilise tähtsusega just idee arendamise algusfaasis,“ ütles ta.

Prototron.Fundwise.me ühisrahastusplatvormil tegi oma esimesed raha kaasamise sammud 19 meeskonda, kellest edukaimaks osutus Simplex, kogudes 851 eurot.

Palju õnne kõikidele võitjatele.

Prototroni järgmine taotlusvoor läheb lukku 25. oktoobril.