hINF abil saab vähendada haigete visiite raviarsti juurde


IMG 3588
Suvevooru võitja

Neljapäeval, 7. septembril kuulutati välja Prototroni rahastu järjekordse võitjad. Üks nendest on hINF meeskond kes loob platvormi, mis võimaldab patsientidel suhelda oma raviarstiga digivisiidi vahendusel.

hINFi asutajaliige Paula Kink rääkis, et idee luua selline platvorm, mis muudaks patsientide pikaajalise jälgimise efektiivsemaks ja mugavamaks, sai alguse HIVdigital’ist, mis oli Connected Health klastri korraldatud aastane programm. „200 kroonilise haigusega patsiendi hulgas läbi viidud küsitluses selgus, et 86% haigetest on ebamugav korduvalt kliinikus käia – keskmiselt kulub kliinikus visiidil käimiseks üle 3 tunni, digivisiit kestab aga maksimaalselt 10-15 minutit. Nii saigi rakendus loodud arstide ja patsientide vajadustest lähtuvalt,“ selgitas Kink ja lisas, et Prototronilt saadud raha abil arendab meeskond esmase versiooni iOS platvormist.

“Hiiglama hea meel on näha, et kliinilise vajaduse baasil loodud lahendus on jõudnud esimeste klientideni ning seda veab tegus meeskond, kellel on rahvusvaheline ambitsioon. Prototroni toetus võimaldab neil teha lahenduse kättesaadavaks ka iPhone’i kasutajatele, keda on Eestis HIV positiivsete seas vägagi arvestatav hulk. Võimekas meeskond, sealhulgas arst, tegevjuht ja IT juht, kes on suutnud ennast tõestada arendades välja reaalsel vajadusel põhineva toote, on juba tekitanud tõsist huvi ka Eesti investorites,” ütles Tehopoli äriarenduse osakonna ja tervisetehnoloogia valdkonna juht Külle Tärnov.

Ambitsioonikad eesmärgid

hINF digilahenduse eesmärk on asendada pooled krooniliste patsientide tavavisiidid digivisiitidega. „Digivisiidid on suur samm edasi, et muuta krooniliste patsientide ravi võimalikult efektiivseks. Sisuliselt on digivisiidid broneeritud visiidiajad, mil osapooltel on võimalik kirjalikult suhelda. Digivisiidi käigus saab edastada ka analüüside tulemusi ja väljastada ravimite retsepte,“ ütles Kink ja lisas, et digivisiidil jagatud informatsioonist koostab hINF konkreetse ja lihtsasti jälgitava ülevaate patsiendi tervisest.

Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova märkis, et tänu Terviseklastri tegevustele on oluliselt kasvanud nii tervisetehnoloogiaga seonduvate ideede hulk kui kvaliteet rahastu taotlusvoorudes. „Järjest enam jõuavad Prototroni läbimõeldud ja komplekssed lahendused. Minu jaoks on oluline, et need ideed lahendavad ühiskonna teravamaid probleeme ja seeläbi saame panustada inimeste suuremasse heaolusse. Ideede kapitaliseerimise mõistes on praegu ka hea aeg – telemeditsiin ka riskikapitali investeerimisvaldkonnaks väga populaarne.“

Prototronilt saadud 10 150 eur abil arendab meeskond lahenduse iOS platvormi jaoks esmase versiooni. Prototronis osaleda plaanivatele meeskondadele ütleb Paula:”Uskuge oma tootesse ja tõestage selle vajalikkust ka teistele!”

Järgmise vooru tähtaeg on 15. oktoober. Esita taotlus www.prototron.ee, sest 10 000 € ootab.