Lõuna-Eestist osaleb Prototroni ideekonkursil 36 meeskonda


Jõukuul selgub kelle idee on väärt 10 000 euro suurust rahastust
Rahastu Prototron ideekonkursile esitas Lõuna-Eestist oma idee kokku 36 meeskonda, neist 17 olid Kagu-Eestist.

15. oktoobril lõppenud sügisesse taotlusvooru esitati kokku 192 taotlust, mille seast selguvad detsembri alguseks parimad. Taotlusi iseloomustab sel korral võrdlemisi lai tegevusalade kaetus. Hulganisti esitati taotlusi erinevate jagamismajanduse platvormide ehitamiseks.

„Tõesti on sel korral projekte väga erinevates suurusjärkudes alates uudsest sisepõlemismootorist, robotitest kuni kitsede jälgimissüsteemini välja,” rääkis Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova.

Tema sõnul täitus ideekonkursi korraldajate soov innustada rohkem kaasa lööma ka aktiivseid inimesi ja ettevõtteid väljastpoolt Tallinna.

„Sel korral võtsime fookusesse mõned Eesti piirkonnad ning kolmandik taotlusi on laekunud sihtpiirkondadest – 35 esitati Ida-Virumaalt ning 36 meeskonda oli Tartust ja Kagu-Eestist. See näitab, et uudsete lahenduste ja ettevõtlikkuse potentsiaali on küllalt ka väljaspool Tallinna,” lausus ta.

Oktoobrikuu jooksul hindavad esitatud taotlusi Prototroni eksperdid, kes annavad osalejatele tagasisidet ning valivad välja 20 meeskonda, kes saavad läbida Prototroni programmi: investordokumentide ja presentatsiooni koolitus ning personaalne nõustamine 24. novembril toimuval Mentorpäeval. Programmi tulemusena valitakse välja meeskondade TOP10, kes pääsevad tutvustama oma ideed Prototroni ekspertkogu ette.

Võitjaid kuulutatakse välja Tartus 9. detsembril peetava StartUp Day raames. Sama sündmuse raames tehakse teatavaks ka piirkondliku eripreemia võitjad.

2012. aastal Swedbanki, Teaduspargi Tehnopoli ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt asutatud prototüüpimise rahastu Prototron on tänaseks rahastanud 41 idee prototüüpimist kogusummas ligi 500 000 eurot. Mitmetest on välja kasvanud rahvusvaheliselt tuntud edulood nagu Lingvist, Flydog, coModule, GlobalReader ja Sprayprinter.

Lõunaeestlane: http://lounaeestlane.ee/majandus/item/6680-louna-eestist-osaleb-prototroni-ideekonkursil-36-meeskonda