Kaks pusletükki, mida su start-up vajab – Prototron ja Tehnopol


Inku koolitus UK lounge
Kuidas oma heast ideest elujõulise idufirmani jõuda? Millistest platvormidest, fondidest ja inkubaatoritest võiks erinevates kasvufaasides abi olla? Järgnevalt tutvustame neist kahte – Prototroni ja Tehnopol Startup Inkubaatorit –, et saaksid vastavalt oma idufirma arenguastmele parimast kohast nõu ja tuge otsida.

Prototroni võid sa jalutada sisuliselt idee peas ja kaks kätt taskus

Prototroni rahastu on loodud nutikatele ja innovaatilistele ideededele, mis on eriti varases faasis. Eesmärk on aidata kandideerijatel luua esimene käega katsutav prototüüp, mida saab lisarahastuse ja koostöö eesmärgil tutvustada investoritele ning ettevõtlusinkubaatoritele.

Prototronis osalejad läbivad kahe kuu pikkuse programmi, mille jooksul:

  • Toimuvad individuaalsed mentorsessioonid, kus saab professionaalset ja personaalset nõustamist idee viimistlemiseks.
  • Pitchingu koolitus.
  • Toimuvad töötoad, kus eksperdid tutvustavad finantseerimisvõimalusi, intellektuaalomandi eripärasid, prototüüpimist, müüki ja juhtimist. Antakse nõu investordokumentide koostamiseks ning investoritele lähenemiseks.
  • Tekib ligipääs Prototroni Akadeemia materjalidele.

Programm lõpeb viimase idee pitchimisvõistlusega, kus Prototroni ekspertkogu valib võidutiimi, kes saab kuni 35 000 eurot osalusvaba raha esimese prototüübi ehitamiseks. Lisaks saab võitja pääsu Tehnopoli Startup Inkubaatorisse, mentortuge teadus- ja arendustegevuse teemal TalTechist ja õigusabi Hedman Partnersi õigusbüroolt.

Prototronis veedetaud kahe kuu jooksul viid oma iduetteõtte idee tasemelt kaugemale ja oled valmis seda edasi arendama Tehnopoli Startup Inkubaatoris – Eesti ühes suurimas idufirmade kasvuprogrammis.

Tehnopoli võid sa jalutada samuti kaks kätt taskus, kuid idee võiks olla juba käega katsutav

Tehnopoli Startup Inkubaator on tehnoloogiaettevõtetele mõeldud hoogne programm, mis pakub personaalset tippmentorite tiimi, kes aitab su iduettevõttel leida toimiva ärimudeli, kaasata investeeringuid, luua kontakte ning siseneda eksportturgudele. Programm kestab kuus kuud. Selle aja jooksul on sinu kasutuses:

  • 70+ praktikutest ärimentorit Eestist ja Euroopast, kes töötavad personaalselt sinu iduettevõtte edu nimel.
  • 125+ koolitust, investorpaneeli, müügi-, esitlus- ja kogukonnaüritust aastas.
  • Kaasaegne avatud kontor ja koosolekuruumide kasutusvõimalus Baltikumi suurimas teadus- ja ärilinnakus Tehnopol.
  • Otsetee rahvusvahelistele konverentsidele.
  • Kuutasuta teenus (osaluspõhine leping).
  • Ühtne kogukond ja lai kontaktide võrgustik.

Loodetavasti andis see artikkel sulle parema arusaama võimalustest, kuidas viia oma startup järgmisele arengutasemele. Täpsemalt saad uurida Tehnopoli Startup Inkubaatori või Prototroni rahastuse kohta kodulehtedelt.

PS! Protoroni sügisvooru saad oma idee esitada kuni 15. oktoobrini!

Prototron on Swedbanki, TalTechi ja Teadus- ja Ärilinnak Tehnopoli poolt loodud fond, mis rahastab tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Prototron on tänaseks rahastanud 92 nutikat ideed kokku peaaegu 1,7 miljoni euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud enam kui 59 miljonit eurot.
Rohevooru programmi rahastab Eesti Vabariik Keskkonnainvesteeringute Keskuse programmist.