Kas Prototroni rohevoor toob elektri hinnatõusu leevendavaid lahendusi?


244647794 2974623689472874 5253570823135201347 n
Prototroni rohevoor võtab vastu ideid kuni kolmapäeva, 30.märtsi, südaööni. Fookuses on rohetehnoloogia, mis lahendab taastuvenergia, põllumajanduse ja metsanduse või transpordi kitsaskohti ja leiab uusi lähenemisi. Parimatele ideedele antakse hoogu mentorlusega, lisaks 35 000 € suuruse auhinnarahaga. Rohekm infot: prototron.ee
Kas Prototroni rohevoorust võiks tulla elektrihinnatõusu leevendavaid lahendusi?  Meenutusi eelmiste Prototroni voorude prototüüpidest, mis suudavad muu hulgas ka tänast elektrihinda parimal viisil kontrolli alla saada.
  • Nutikas termostaat Themo
Nutitermostaat arvestab reaalajas börsihinda ja jälgib ilmaprognoosi ning valib nende kahe näitaja järgi kõige soodsamad hetked, millal küte tööle lülitada. See on omakorda kasulik ka elektrivõrgule, sest vähendab koormust tipu tundide ajal. Prototronilt saadud 8500 € ehitati valmis prototüüp, mis läks testimiseks ühte Eesti hüdroelektrijaama.
  • Sympower
Sympower juhib koduseadmete tarbimist, et aidata elektrisüsteemi tasakaalustada. Kokkuhoidu luuakse nii elektrimüüjaile kui -tarbijaile, kasutades rohkem päikese- ja tuuleenergiat. Prototronilt said nad 7000 €. Samal aastal ka miljon eurot Rockstart Smart Energy DemoDayl ja sealt edsi on juba edulugu.
  • Fusebox
Elering toetas Prototroni kaasrahastajana prototüüpimise rahastu lõppvoorus 10 000 € ettevõtmist Fuse Box, mis arendab tarbimise juhtimist elektrisüsteemis ja võimaldab targa elektritarbimise kaudu raha teenida.
Prototron on Swedbanki, TalTechi ja Teadus- ja Ärilinnak Tehnopoli poolt loodud fond, mis rahastab tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Prototron on tänaseks rahastanud 92 nutikat ideed kokku peaaegu 1,7 miljoni euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud enam kui 59 miljonit eurot. Rohevooru kaasrahastab Eesti riik Keskkonnainvesteeringute Keskuse programmist.