Ender Turing – sinu salarelv ladusaks suhtluseks


Olena Iosifova
Me kõik tahame, et meie suhted oleksid paremad, kas pole? Kujutage nüüd ette, et räägite kellegagi telefonis või online ja saate reaalajas soovitusi, kuidas muuta oma vestlused sujuvamaks, huvitavamaks ja sisukamaks? Ender Turing on seda reaalsuseks muutmas.

Valmis järgmiseks miljoniks

Sul võib olla fantastiline idee, parim meeskond selle elluviimiseks, void isegi jõuda Prototroni parimate TOP-i, kuid raha sa ei saa, sest oled oma idee elluviimisega juba liiga kaugel. Ender Turing on sellise stsenaariumi suurepärane näide. Neil olid juba olemas proof of consept ja esimesed maksvad kliendid, seega asusid nad idee arendamise asemel rahastajaid otsima. Esimene kaasrahastuskampaania toimus mais ja nüüd on nad valmis järgmiseks, eesmärgiga tõsta 1 miljon eurot.

Ender Turingi äriarendusjuht Olena Iosifova selgitas, et nad on loomas tehisintellekti – häällugemisel põhinevat vestlustarkvara, mis aitab müügiinimestel ja klienditeenindajatel oma vestlusi tõhusamalt pidada. „Meie lahendus võimaldab kõigil inimestel olla parem vestleja ja parem kuulaja. Olen samuti müügi alal töötanud, seega tean, kuidas see läheb – oled oma tootest nii põnevil, nii et räägid ja räägid. Sel hetkel ei taha me küsimusi esitada ega kuulata kliendi soove. See on inimestele väga omane ja meie tehisintellekt aitab parem olla igasugustes vestlustes – müügiteemadel, isiklikes suhetes jne. Näiteks kui räägite väga pikalt, viitab tehisintellekt, et äkki soovite oma partnerile mõne küsimuse esitada või vahelduseks teda kuulata? See on umbes nii, et keegi justkui kuulab sinu vestlusi, jagab näpunäiteid ja soovitusi, kuidas seda paremini teha,” ütles ta.

Unikaalne trump

Praegu pakub lahendus parendusettepanekuid tagantjärele, kuid peagi peaks see suutma neid teha ka reaalajas, vestluste käigus. Olena ütles, et turul on konkurentidena veel paar sarnast tehnoloogiat, kuid need põhinevad inglise keelel. Ender Turingu trump on erinevad Euroopa keeled: „Oleme juba Eestis, Ukrainas ja Valgevenes, järgmisena siseneme Poola ja Saksamaale.“

Kus on meeskond ca 5 aasta pärast? „Loodetavasti oleme oma tehnoloogiaga jõudnud iga inimeseni, kes tahab oma vestlustes ja suhetes paremad olla. Asi pole raha teenimises, me tõesti usume, et see tehnoloogia võib elusid muuta. Soojad suhted teevad õnnelikuks – see on oluline,“ lisas Olena.

„Kui sul on idee, hakka sellega tegelema. Suured ideed ei saa teooks iseenesest, selleks on vaja inimesi. Kui tundub, et alguses ei hakak vedama, siis otsi mõttekaaslasi. Inimesed, kes jagavad sinu ideed ja kirge, kes on järjekindlad. Tõesti on raske nullist alustada ja midagi päriselt tööle panna. Esita taotlus Prototroni ja mitte ainult raha pärast. Kontaktvõrgustik, tagasiside ja aktiivne töö väga piiratud aja jooksul – see kogemus on hindamatu,“ julgustas ta.

Üks hea uudis teise järel

Meeskonnal läheb erakordselt hästi. Äsja tuli uudis, et Ender Turing liitus MIT Enterprise Forum CEE kiirendiga, mis on seotud maailmakuulsa Massachusettsi Tehnoloogiainstituudiga (MIT) ja ettevõtte tegevjuht Jevgen Iosifov pälvis EMEARi aasta Cisco DevNeti arendaja tiitli.

Meie usume, et see on alles algus.

Prototroni sügisvoor on avatud, esita avaldus 15. novembriks 2021 aadressil www.prototron.ee ja alusta oma edulugu.