Prototroni programm on nagu maratoni läbimine


IMG 2699
Prototroni programmi läbimist võib võrrelda maratoniga. Ainult selle vahega, et stardist tippvormi jõudmiseks on kõigest 2 kuud. Kui maratoniks treenimisel võib selline tempo olla eluohtlik, siis Prototronis jõuavad tippu need, kes on valmis end täielikult oma ideele pühenduma.

 

Käime Prototroni programmi maratoni võtmes läbi. Sulge silmad ja kujuta ette, et Su silme ette hüppavad kaks suurte kõrvaklappide ja mikrofonidega ülienergilist spordikommentaatorit Alla Eianna ning Tulev Võit.

 

Tulev Võit – Tere hommikust kallid startup-sõbrad. Tuleme teieni otse sündmuste keerisest. Kohe-kohe on käes 25. märts ning uued äriideed on end stardijoonele valmis sättinud ning kahekuine Prototroni maraton võib alata.

 

Alla Ei anna – Atmosfäär siin Prototron e-staadionil on elektrit täis ja programm tõotab tulla intensiivne. Taotluse esitanute seas seisavad ka need, kes kahe kuu pärast lahkuvad Prototronist võitjana. Lisaks rõõmule, programmi käigus kogutud teadmistele ja kontaktidele on auhinnaks kuni 35 000€, võimalus inkubatsiooniks Tehnopoli Startup-inkubaatoris, T&A konsultatsiooni TalTech-ilt, õigusabi Hedman´ilt ning mitmed kasulikud tööriistad, näiteks Avokaado lepingute haldus, Veebimajutuse teenused või Amazon Web Services.

 

Tulev Võit – Kevadvoorus 2021 on Prototroni fond 50 000 €. Selle raha on välja käinud Swedbank Estonia, TalTech, Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tallinn linn, BuildIt Läti, Swedbank Latvia, LMT ja CoModule!

 

Alla Ei anna – Ees ootab intensiivne programm, mis nõuab igalt osalistelt 225%-list pühendumist. Tippu jõuavad ainult need, kes ise usuvad oma ideesse ja kes on valmis ohverdama kasvõi oma unetunde. Prototron sõelub välja parimatest parimad.

 

Tulev Võit – Mis ootab meie võistlejaid ees? Esitatud ideedest kvalifitseerub suurusjärgus 50 võistlejat, kes läbivad intensiivse programmi, kus käsitletakse finantserimisvõimalusi, intellektuaalomandit, prototüüpimist, müüki ja juhtimist. Lisaks antakse nõu investordokumentide koostamiseks ning oma ala ekspertide toel võimaldatakse Sul käivitada oma esimene ühisrahastuse kampaania Fundwise platvormil.

 

Alla Ei anna – Siiski-siiski – igas voorus on väga ägedaid ideid, mis mingis etapis ära kukuvad, sest meeskond ei jaksa, ei taha või ei saa piisavalt panustada. Prototronis peab edasi jõudmiseks aga kõik mentordamised ja workshop´id läbi tegema. Kes seda teeb, saab eelise puhtalt selle arvelt, et nad kuulasid ja said targemaks. Prototron pole koht, kuhu tulla oma võistlusvormi proovima. Prototroni tule siis, kui Sa päriselt ka tahad oma idee ellu viia.

 

Tulev Võit – Aga lähme programmiga edasi. Aprillis hõrendatakse osalejate ridasid ning jätkata saavad 30 tugevamat. Nende jaoks toimuvad juba individuaalsed mentorsessioonid, et saada professionaalset nõustamist idee viimistlemiseks. Sellele järgneb intensiivne pitch-koolitus.

 

Alla Ei anna – Järjest põnevamaks läheb – 25. maist jätkavad pöörast, emotsionaalset ja kurnavat rännakut 12 paremat, kes saavad võimaluse esitleda oma ideed Ekspertkogu ees. Just seal otsustataksegi võitjad!

 

Tulev Võit – Ja siis äriidee juba töötab ja võib mõnuga tugitooli vajuda ja nautida toimivat äritegevust…

 

Alla Ei anna – Ei, üldse mitte. Prototron on alles esimene etapp lõputuna tunduval võistlussarjas. Statistika järgi õnnestuvad oma idee elluviimises ca 10%, Prototroni success rate on 89%! Just, Prototroni portfellis on ka selliseid ideid, mis pärast prototüübi valmimist ja esmaseid katsetusi turul ei õnnestu. Vahel ei ole lahendus ikkagi see, mida inimestel vaja oleks; vahel ollakse oma ideega lihtsalt ajast ees või võetakse hoopis uus idee ja suund. See aga ei tähenda, et need 11% oleksid läbi kukkunud. Vastupidi – valideerimine ja katsetamine ja proovimine näitabki, kas idee töötab või mitte. Ja kõik see töö saab alguse peale Prototroni programmi läbimist.

 

Tulev Võit – No selge, heidame pilgu Prototroni võistlusrajale ning jääme ootama, kuidas selle vooru sündmused meie ees lahti rulluvad.

 

Prototroni maratonil osalemiseks esita taotlus 25. märtsiks www.prototron.ee.