Süsti oma ideed kuni 35 000 euroga

95
Teams supported
1 218 000 €
Given for prototypes
72 000 000 €
Raised by alumni teams

slider 2
95
Teams supported
1 218 000 €
Given for prototypes
72 000 000 €
Raised by alumni teams

Loo oma ideest 35 000€ suuruse auhinnaraha ja tunnustatud mentorite abiga toimiv prototüüp ja alusta edukat äritegevust!

Tugi potentsiaaliga äriideedele

Tegu on rahastuga, mis on loodud nutikatele ja innovaatilistele ideedele protoüübi loomiseks.

Mitmekülgne auhind

Kuni 35 000€ suuruse auhinnarahaga kaasnevad eriauhinnad partneritelt,  nõustamised ja kontaktid.

Osalema on oodatud kõik

Eraisikud ja ettevõtjad ning ideed kõikidest tehnoloogia valdkondadest.

EST Academy Banner

Prototron 2022 sügisprogrammi ajatelg

BATCH

Prototron aitab headel ideedel kasvada tulevikku muutvateks start-up-ideks. See on intensiivne programm, kuhu pääsevad valitud meeskonnad. Neile avaneb võimalus saada osa töötubadest, mentorlusest ja erinevatest koostööpartnerite hüvedest.

15. OKTOOBER
TÄHTAEG
IDEEDE VORMISTAMINE
Mõtle oma idee läbi, tutvu meie soovitustega ja
Esita oma idee keskööks
NOV
BATCH №1

Töötoad. Meeskonnad saavad professionaalset nõu turunduse, brändingu, keskkonnamõju hindamise ning strateegia loomise, tootearenduse ja raha tõstmise vallas, et viia oma idee järgmisele tasemele.
Kaasatud mentorid annavad Praktilised töötoad viivad samm-sammult ideest prototüübi valmimiseni ning firma registreerimisest kuni maksesüsteemide valimiseni.

NOV
BATCH №2

Meeskondadele toimuvad individuaalsed mentorsessioonid, et saada professionaalset ja personaalset nõustamist idee viimistlemiseks. Sellele järgneb pitch-koolitus.

6 DETS
TOP10

Parimad 10 tiimi esitlevad oma ideid Ekspertkogu ees, kus otsustatakse võitjaid!

14 DETS
VÕITJAD

Võitja saab kõik: lisaks programmi käigus kogutud teadmistele ja kontaktidele kuni 35 000€ auhinnaraha, inkubatsioon Startup inkubaatoris, TjaA konsultatsiooni TalTech-ilt, õigusabi advokaadibüroolt Hedman Partners ning kasulikud tööriistad: Avokaado, Amazon Web Services ja teistelt!

Sügisvoorus 2022 on Prototron fond 55 000 €, kuhu panustasid Swedbank Estonia, TalTech, Tallinn Science park Tehnopol ja Tallinna linn.

BATCH

Intensiivne programm valitud meeskondadele, kus käsitletakse finantserimisvõimalusi, intellektuaalomandit, prototüüpimist, müüki ja juhtimist.  Antakse nõu investordokumentide koostamiseks ning lähenemiseks !

Ekspertkogu

heidi-kakko

Heidi Kakko In
EstBAN

prototron-liisi-himma

Liisi Himma In
Swedbank

madis_raukas

Madis Raukas In
Osram

yrjo-ojasaar

Yrjö Ojasaar In
Solon Partners

jaanus-tamm

Jaanus Tamm In
Defendec

andrus-oks

Andrus Oks In
Tera Ventures

priit-rohumaa

Priit Rohumaa In
Nutshell

Indrek Orav In
Tehnopol

Kristjan Maruste In
Comodule

Prototroni alumnid

lingvist s1
Lingvist

on esimene keeleõppevahend, mis kasutab õppimise kiirendamiseks ja tõhusamaks muutmiseks tehisintellekti.

Prototroni toetus: 9,900 EUR
Global Reader
GlobalReader koondab enda alla ühtse lahenduse, mille abil on võimalik loendada ja jälgida nii tööstusseadmeid kui keskkonnatingimusi eesmärgiga optimeerida protsesse.

Prototroni toetus: 5,600 EUR
comodule logo must horizontal
coModule

on akupakk ja aku juhtimissüsteem, mida kasutatakse efektiivsuse tõstmiseks elektrisõidukites.

Prototroni toetus: 10,534 EUR
Shaka
Meeskonna nimi: Shaka
Prototroni toetus: 11,640 eur
Osalemisaasta: 2012

Nutitelefoni audioliidesesse ühendatav tuulemõõtmisseade, mis aitab saada täpset ilmastikuinfot.

3DprinterOS
Meeskonna nimi: 3DPrinterOS
Prototroni toetus: 9,560 eur
Osalemisaasta: 2012

Pilvetehnoloogial põhineva 3D printimise tarkvara, mis võimaldab ettevõtetel 3D printimistöid planeerida, tellida ja teostada ilma autoriõiguste või muu tundliku tooteinfo turvariskideta.

Flydog
Meeskonna nimi: Flydog
Prototroni toetus: 11,242 eur
Osalemisaasta: 2012

Mereseiresüsteem ja poi, mille abil saab merekeskkonnast automaatselt andmeid hankida.

Uudised & Blogi

11 komistuskivi, mida ettevõtlusega alustamisel vältida

Ettevõtlusega alustamise teekond on täis vähem ja rohkem varjatud komistuskive, mille taha hea algatus võib takerduda. Eriti konarlik on teekond varasema kogemuseta ettevõtjale. Millised on aga sagedasemad karid, mille taha head äriideed takerduvad ning kuidas neist mööda manööverdada? Ootad alustamisega liiga kaua Alustamisega venitamine võib olla üks suurimaid vigasid, sest keegi teine võib sarnase lahendusega […]

n+1 koostöövõimalust iduettevõtte ja panga vahel

Koostöö start-upi ja panga vahel algab tihti sammhaaval. Näiteks üks Prototroni asutajatest, Swedbank soovib olla hinnatud partner iduettevõtetele terve nende elukaare vältel. Alates ideest ja iduettevõtte käivitamisest kuni eduka läbimurdeni maailmaturul.  Pikk edukas teekond saab teinekord alguse esimest väiksest tõukest Prototron sai nüüdseks juba 10 aastat tagasi loodud selleks, et toetada alustavaid ettevõtteid algetapis, kus […]

Selgusid Prototroni sügisvooru tiimid

Sel nädala valisid mentroid välja 47 silmapaistvat Prototroni sügisvooru esitatud äriideed, mille esitanud tiimid saavad osaleda 6 nädalat vältavas Prototroni mentorprogrammis.  Prototroni mentor ja Swedbanki startup segmendi juht Triin Preem: “Esitatud ideed varieerusid nii teema kui küpsuse osas vägagi. Programmi pääsesid need ideed, mille meeskond ja tootearendus on faasis, kus neile Prototronis osalemisest kõige enam […]

Prototroni sügisvooru TOP 47 tiimi on siin

The plan – Connecting trainers and trainees around the world JÕHU – We are offering a solution to create the flour from apple pomace, which is a byproduct of juicing made from pulp and seeds. After drying and grinding, it comes to an incredible allergy-free, fiber rich flour with a multipurpose use. Rayton Team – […]

Eesti parimad ettevõtted 2022 tunnustati ka Prototroni alumne

Meil on hea meel jagada, et selle aasta “Eesti parimad ettevõtted 2022” üritusel jagati tunnustusi ka kahele Prototron alumn ettevõttele. Aasta nooreks ettevõtjaks valiti Kristjan Lind, kes on ettevõtte Bikeep OÜ tegevjuht. Noore ettevõtja preemiat annavad välja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ja LHV Pank ning seda toetab Eesti Vabariigi president Alar Karis. Konkurssi korraldati 2022. aastal kaheksandat […]

Podcast #3: Mida oleks Prototronil Solaride’lt õppida? Kristel Leif, Prototroni alumn Solaride

Prototroni Podcast on uus start-up maailma tutvustavate saadete seeria, mille eesmärgiks on inspireerida, avada start-up maailma telgitaguseid ja anda praktilist nõu, mida enda igapäevas rakendada.  Meie kolmanda saate külaliseks on Kristel Leif, kellega oli meil au ja rõõm kohtuda üritusel sTARTup day. Solaride võitis 2020. aastal Prototroni vooru. Solaride sündis kahe Tartu Ülikooli tudengi initsiatiivist ehitada valmis Baltikumi esimene […]