Anname Sulle
raha ja parimad mentorid
oma toote prototüübi
ehitamiseks!

Kindlusta oma edu ja osale Prototron Akadeemias - maailma tasemel mentorid aivad Sind idee täiendamisel! Anna teada oma osalemissoovist siit!

Prototroni parimatele meeskondadele anname raha prototüüpi ehitamiseks, toetame äri maailma viimisel inkubatsiooniga Tehnopol Startup Inkubaatoris ning õigusabiga Hedman Partneritelt. 

tähtaeg 15.10.2016
Taotle

Keda Prototron toetab

Tahame, et headest ideest saaksid maailma muutvad tooted ning soovime olla toeks nii rahaliselt kui hea nõuga. Ole mureta, osalust me sinu projektist ära ei võta.

 • Kandideerida saavad kõik prototüüpivad eraisikud ja ettevõtted
 • Toetame roheliste tehnoloogiate, elektroonika, mehhatroonika, infotehnoloogia valdkondi
 • Infotehnoloogia toodete puhul on oluline konkurentsieelis ning loodav lahendus ei tohi olla lihtsasti kopeeritav
 • Prototüübi taga peab olema äriidee, milles soovime näha tehnoloogilist uudsust
 • Idee taga peab olema motiveeritud ja tugev meeskond
 • Taotluse saab esitada igal ajal, kuid hindamine toimub 40 päeva jooksul pärast taotluse tähtaega
 • Taotletav summa ei ole piiratud, kuid tavaliselt jääb meie toetus vahemikku 5 000 - 10 000€. Sellele lisandub tasuta 5 000€ väärtuses investorvalmiduse- ja müügiprogramm.

Enne idee esitamist tutvu konkursi tüüptingimustega.

 

Esita taotlus

Finantseeringu saamiseks palume täita kõrvalolev vorm. Oluline on võimalikult täpselt kirjeldada idee unikaalsust ja meeskonda, märkida soovitud finantseeringu suurus ning prototüübi valmistamise ajakava. Soovitame ühe lisadokumendina kasutada meie onepageri põhja.

Enne ekspertkogu ette pääsemist saavad 20 parimat meeskonda mentorlust eelkiirendis, mille käigus valivad mentorid välja 10 parimat meeskonda. Parimatel meeskondadel aitame koostada investormaterjalid ja kutsume ekspertkogule projekti esitlema. 

Kõik väljad on kohustuslikud
2. Lae dokumendid üles
Lae alla taotlusvorm
2. Lae taotlus üles

Täname!

Võtame Teiega peatselt ühendust

Eksperdid

Peale Prototroni kandideerimisvooru koguneb ekspertide kogu, kes otsustavad, milliseid projekte finantseerida.

Prototroni eksperdid on:

 • Priit Alamäe
  Priit Alamäe
  Nortal
 • Heiki Raadik
  Heiki Raadik
  Swedbank
 • Madis Raukas
  Madis Raukas
  TTÜ
 • Yrjö Ojasaar
  Yrjö Ojasaar
  Solon Partners
 • Jaak Raie
  Jaak Raie
  Tehnopol
 • Jaanus Tamm
  Jaanus Tamm
  Defendec
 • Andrus Oks
  Andrus Oks
  SmartCap
 • Margus Uudam
  Margus Uudam
  EstVCA

Toetajad

Toetame Prototroni, sest soovime anda noortele võimaluse oma unistused teoks teha. Näeme, et täna on Eestis Probleem rahastuse leidmisega ideefaasis toodetel, mis ei ole veel kasvanud investeeringu vääriliseks ettevõtteks. Rahastu abil lahendame selle probleemi.
Robert Kitt
Swedbank
Rahastu täidab suure tühimiku teel uute Skype´de kasvamisele. Tehnopolis näeme pidevalt ideid, mis ei jõua kuhugi, sest puudub kontseptsiooni tõestav toode. Paberil näeb iga idee hea välja. See, kas idee taga on ka tegelikult maailma muutev toode, saame nüüdsest Prototroni rahastu abil teada.
Jaak Raie
Tehnopol
Rahastu pakutavad võimalused on loogiliseks jätkuks Tehnikaülikooli Mektory ärimudelite ideede elluviimisel ja suureks toeks TTÜ tudengite lahenduste väljatöötamisel. Kuigi igas riigis leidub ka teisi toetusmeetmeid, siis tänu erakapitali kaasamisele on Prototronist toetuse saamine väga lihtne. Samuti on Prototroni koondunud eksperdid uudsete ideede ettevõtlusse viimisel.
Tea Varrak
TTÜ

Blogi

02.12

TTÜ Prototroni voor on avatud!

TTÜ teadusgruppidel on kuni 15. augustini võimalus esitada taotlus TTÜ Prototroni vooru.

Sel aastal läheb esmakordselt toetusena jagamisele ligi 100 000 eurot, millest 45 000 eurot on The Harry and Reba Huge Foundation toetus. Arvesse lähevad vaid need taotlused, mis põhinevad TTÜ leiutisel.

Oma ideedele saavad toetust taotleda kõik TTÜ akadeemilised struktuuriüksused (leiutise autori nõusolekul) ja juriidilised isikud, milles on osalus vähemalt ühel taotluse aluseks oleva TTÜ leiutise autoril.

Taotluse esitamiseks tuleb teha järgmist:

1. Täita lisatud Taotluse vorm inglise keeles

2. Täita lisatud Twopager soovitavalt eesti keeles

3. Saata täidetud dokumendid ja vajadusel lisadokumendid (joonised, skeemid, pildid jne) hiljemalt 15.08.2016 e-postiga olga@prototron.ee ja kersti.peekma@ttu.ee

Taotlused, mis esitatakse kuni 12. augustini, saavad MTÜ Prototroni esindajalt Olga Tšernikovalt tagasiside, mille põhjal on võimalik teha täiendusi ja taotlus uuesti esitada hiljemalt 15.08.2016.

Esitatud taotlusi hindab Prototron MTÜ ekspertkogu, kuhu kuuluvad Priit Alamäe (Nortal), Heiki Raadik (Swedbank), Jaak Raie (Tehnopol), Yrjö Ojasaar (Solon Partners), Andrus Oks (SmartCap), Jaanus Tamm (Defendec), Margus Uudam (EstVCA) ja Madis Raukas (Tallinna Tehnikaülikool).

Ekspertkogu hindab esitatud taotlusi ja valib järgmisesse etappi kuni 7 projekti. Väljavalitud taotlejad teevad oma projekti kohta ekspertkogule esitluse, mille kannab ette üks meeskonnaliige. Vajadusel nõustab edasipääsenuid Tehnopoli esindaja. Otsus toetuse kohta tehakse hiljemalt 6. oktoobriks.

Lisainfo: kersti.peekma@ttu.ee