Prototron on rahastu,
mis loodud headele ideedele
kuju andmiseks.

Hea mõte väärib teostamist. Seepärast asutasidki Swedbank, Tehnopol ja Tallinna Tehnikaülikool rahastu Prototron, toetamaks noori ettevõtjaid rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel.

Parimad prototüüpe ehitavad projektid hakkavad oma ideed ellu viima Tehnopoli Startup Inkubaatoris.

tähtaeg 15.10.2014
Taotle

Keda Prototron toetab

Prototroni fond on avatud, innovaatiline, kiire ja paindlik. Tahame, et headest ideest saaksid maailma muutvad tooted ning soovime olla toeks nii rahaliselt kui hea nõuga. Ole mureta, osalust me sinu projektist ära ei võta.

 • Kandideerida saavad kõik prototüüpivad eraisikud ja ettevõtted
 • Toetame roheliste tehnoloogiate, elektroonika, mehhatroonika, infotehnoloogia valdkondi
 • Infotehnoloogia toodete puhul on oluline konkurentsieelis ning loodav lahendus ei tohi olla lihtsasti kopeeritav
 • Prototüübi taga peab olema äriidee, milles soovime näha tehnoloogilist uudsust
 • Idee taga peab olema motiveeritud ja tugev meeskond
 • Taotluse saab esitada igal ajal, kuid hindamine toimub iga kolme kuu tagant
 • Taotletav summa ei ole piiratud

Enne idee esitamist tutvu konkursi tüüptingimustega.

 

Esita taotlus

Finantseeringu saamiseks palume täita allolev vorm. Oluline on võimalikult täpselt välja tuua prototüübi ja meeskonna kirjeldus ning märkida soovitud finantseeringu suurus ning prototüübi valmistamise ajakava. Enne ekspertkogu ette pääsemist, peavad parimad taotlejad koostama üheleheküljelise projekti ärilise tutvustuse. Parimad meeskonnad kutsutakse ekspertkogule kohapeale projekti esitlema. 

Kõik väljad on kohustuslikud
2. Lae dokumendid üles
Lae alla taotlusvorm
2. Lae taotlus üles

Täname!

Võtame Teiega peatselt ühendust

Eksperdid

Peale Prototroni kandideerimisvooru koguneb ekspertide kogu, kes otsustavad, milliseid projekte finantseerida.

Prototroni eksperdid on:

 • Priit Alamäe
  Priit Alamäe
  Nortal
 • Robert Kitt
  Robert Kitt
  Swedbank
 • Siemon Smid
  Siemon Smid
  TTÜ
 • Yrjo Ojasaar
  Yrjo Ojasaar
  Publification
 • Andrus Oks
  Andrus Oks
  Arengufond
 • Margus Uudam
  Margus Uudam
  EstVCA
 • Jaanus Tamm
  Jaanus Tamm
  Defendec
 • Jaak Raie
  Jaak Raie
  Tehnopol

Toetajad

Toetame Prototroni, sest soovime anda noortele võimaluse oma unistused teoks teha. Näeme, et täna on Eestis Probleem rahastuse leidmisega ideefaasis toodetel, mis ei ole veel kasvanud investeeringu vääriliseks ettevõtteks. Rahastu abil lahendame selle probleemi.
Robert Kitt
Swedbank
Rahastu täidab suure tühimiku teel uute Skype´de kasvamisele. Tehnopolis näeme pidevalt ideid, mis ei jõua kuhugi, sest puudub kontseptsiooni tõestav toode. Paberil näeb iga idee hea välja. See, kas idee taga on ka tegelikult maailma muutev toode, saame nüüdsest Prototroni rahastu abil teada.
Jaak Raie
Tehnopol
Rahastu pakutavad võimalused on loogiliseks jätkuks Tehnikaülikooli Mektory ärimudelite ideede elluviimisel ja suureks toeks TTÜ tudengite lahenduste väljatöötamisel. Kuigi igas riigis leidub ka teisi toetusmeetmeid, siis tänu erakapitali kaasamisele on Prototronist toetuse saamine väga lihtne. Samuti on Prototroni koondunud eksperdid uudsete ideede ettevõtlusse viimisel.
Tea Varrak
TTÜ

Blogi

06.05

Kõrgete kontsade kandmine muutub peagi mugavamaks

Meeskond Heelosophy sai Prototronilt 11 537 eurot, et arendada välja nn nähtamatud sisetallad, mis muudavad kõrge kontsaga kingade kandmise mugavamaks.

„Meie tootmistehnoloogiaga saab valmistada igale kandjale personaliseeritud tugitallad, mis arvestavad nii jalakuju, kinga kui ka kasutaja kõndimisdünaamikat. Suudame sellised sisetallad valmis teha vaid viie minutiga,“ ütles meeskonna esindaja Seren Eilmann.

Heelosophy toimimispõhimõte on lihtne. Kingapoed varustatakse seadmetega, mis suudavad kingpaari ostnud kliendi jalatalla kaardistada ning toota kohapeal selle alusel spetsiaalse läbipaistva sisetalla. Kasutajale kohandatud sisetald kleebitakse kinga sisse ning kingade kandmine muutubki oluliselt mugavamaks.

"Prototroni rahastuse eelduseks on idee rakendamine ja toote turule viimine. Loodan, et Heelosophy on edukas ning ootan ka väljatöötatud tehnoloogia rakendamist,“ märkis Tallinna Tehnikaülikooli  innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak.

„Heelosophy ideel on potentsiaali maailma ja senist klienditeenindussüsteemi kingapoodides kardinaalselt muuta. Suured muutused ei juhtu aga üleöö ning täiesti uudse lähenemise pakkumine kliendile ei ole lihtne. Seetõttu oleme Tehnopoli äriinkubaatori meeskonnaga igati abiks, et idee juurde lisada ärimudel, ekspordi- ja turundusplaan,“ lisas Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie. 
 
15. märtsil lõppenud Prototroni taotlusvooru laekus kokku 60 ideed peamiselt info-ja kommunikatsioonitehnoloogia ja elektroonika valdkondades. Teine, 8463 euro suurune rahastus läks meeskonnale Organic Filter, kelle ideeks on välja töötada vetikafilter, mis suudab end ise taastoota.

Laekunud ideid hindas Prototroni ekspertpaneel, kelle hulka kuuluvad Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Yrjö Ojasaar (EstBAN), Andrus Oks (SmartCap) ja Jaanus Tamm (Defendec).

Vaata lisaks: www.heelosophy.net